2024 începe cu turneul hibernal „Cupa Companiilor”

⦿ 22.01 – 04.03.2024 ➢ Echipele din Campionatul Companiilor încep pregătirile pentru a doua parte a sezonului 2023/24 prin participarea în Cupa Companiilor.

 • Ediția a XII-a din turneul hibernal de pregătire reunește în perioada 22/01-04/03, la Arena Alexandreea din București, formații implicate atât în actualele 1.Liga și 2.Liga, cât și în viitoarea 2B.Liga.

 • Cele 12 participante au fost distribuite cu capi de serie în 3 grupe, fazele eliminatorii urmând a se derula pe două tablouri valorice. Cele mai bune 8 își vor disputa Cupa Companiilor, iar celelalte 4 vor juca pentru Trofeul Alexandreea.

GRUPA
1. Catena (1.Liga) 9p (21-3)
2. Acopero (1.Liga) 6p (15-13)
3. Royal Car (2B.Liga) 3p (14-21)
4. Impetum Group (1.Liga) 0p (1-14)

GRUPA B
1. Ursus (2B.Liga) 9p (21-5)
2. Lindab (1.Liga) 6p (29-5)
3. Toyota (2B.Liga) 3p (5-26)
4. AESAv-BB9 (2.Liga) 0p (4-23)

GRUPA C
1. PepsiCo (1.Liga) 9p (23-8)
2. Mercedes-Benz (2.Liga) 6p (15-19)
3. UiPath (2.Liga) 3p (15-12)
4. Alstom (2B.Liga) 0p (10-24)

ETAPA 1 « galerie foto Facebook »

Luni, 22/01
♦ 18:30 (C) = PepsiCo vs Mercedes-Benz 9-3 (5-0)
I.Calciu (3), C.Nițu (3), A.Dulgheru (2), A.Dragomir / C.Rusu, A.Cezar, M.Andreescu
♦ 19:20 (A) = Catena vs Acopero 6-2 (2-1)
M.Cană (3), M.Prodan, M.Tîrțău, autogol / N.Chiriac, C.Stîngă
♦ 20:10 (A) = Impetum vs Royal Car 1-6 (1-2)
G.Dumitrache / A.Giuroiu (3), A.Șomârlea (2), V.Neculae
♦ 21:10 (B) = Lindab vs AESAv-BB9 13-1 (6-1)
G.Bărbuleșteanu (3), T.Mălăncioiu (3), A.Stanca (3), O.Chirică (2), R.Moangă, G.Sima / I.Zorilă

Miercuri, 24/01
♦ 20:20 (C) = UiPath vs Alstom 9-1 (2-1)
F.Pavel (4), C.Batcu (3), G.Moldovan, A.Copoiu / A.Canțur
♦ 21:10 (B) = Ursus vs Toyota 11-1 (4-0)
A.Zaharia (5), B.Săvescu (2), M.Pletea (2), A.Coman, D.Andrei / M.Dumitru

ETAPA 2 « galerie foto Facebook » 

Luni, 29/01
♦ 18:30 (C) = Mercedes-Benz vs Alstom 8-7 (3-4)
F.Dragon (4), M.Andreescu, Șt.Popescu, R.Vieru, C.Rusu / R.Matei (3), M.Duță, A.Canțur, B.Galiceanu, M.Dumitrescu
♦ 19:20 (C) = PepsiCo vs UiPath 7-3 (4-2)
C.Nițu (5), V.Cârstea, G.Dumitrache / M.Mocanu, F.Pavel, A.Copoiu
♦ 20:10 (A) = Catena vs Royal Car 11-1 (6-0)
T.Mușat (3), M.Cană (2), M.Aranghel (2), C.Lepădatu (2), A.Nechita, N.Tălpeanu / M.Ene
♦ 21:10 (B) = AESAv-BB9 vs Ursus 2-7 (2-1)
B.Bucur (2) / B.Săvescu (2), F.Andrei, A.Zaharia, A.Coman, M.Pletea, A.Croitoru

Miercuri, 31/01
♦ 20:20 (A) = Impetum vs Acopero 0-4 (0-2)
– / N.Chiriac (2), D.Udișteanu, A.Dobrescu
♦ 21:10 (B) = Lindab vs Toyota 14-1 (6-1)
A.Luiceanu (6), G.Sima (3), N.G.Bărbuleșteanu (2), R.Moangă, A.Apostu, Gh.Bărbuleșteanu / E.Bayram

ETAPA 3 « galerie foto Facebook »

Luni, 05/02
♦ 18:30 (C) = PepsiCo vs Alstom 7-2 (1-2)
G.Dumitrache (3), C.Ion, M.Mangealîc, I.Calciu, autogol / A.Popa, A.Dospina
♦ 19:20 (C) = UiPath vs Mercedes-Benz 3-4 (1-3)
F.Pavel, B.Mihăescu, C.Batcu / C.Rusu (2), A.Acatrinei (2)
♦ 20:10 (A) = Acopero vs Royal Car 9-7 (6-2)
B.Rotaru (4), N.Chiriac (3), C.Musceleanu, D.Udișteanu / A.Șomârlea (4), M.Ene, E.Neculae, V.Neculae
♦ 21:10 (B) = Lindab vs Ursus 2-3 (0-1)
T.Mălăncioiu, Gh.Bărbuleșteanu / A.Coman, A.Zaharia, F.Andrei

Miercuri, 07/02
♦ 20:20 (A) = Catena vs Impetum 4-0 (0-0)
M.Prodan (2), G.Tîrțău, C.Lepădatu / –
♦ 21:10 (B) = AESAv-BB9 vs Toyota 1-3 (0-0)
B.Bucur / E.Bayram, M.Dumitru, autogol

FAZA ELIMINATORIE

Luni, 12/02 « galerie foto Facebook »
♦ 18:30 (sfert Cupa) = Catena vs Mercedes-Benz 9-2 (4-2)
A.Nechita (4), G.Tîrțău (2), A.Cruceană, M.Aranghel, M.Popa / A.Acatrinei, M.Andreescu
♦ 19:20 (sfert Cupa) = PepsiCo vs Royal Car 10-4 (6-2)
M.Mangealîc (3), D.Dedu (3), A.Dumitru (2), C.Ion, G.Dumitrache / V.Neculae (2), A.Giuroiu, M.Ene
♦ 20:20 (sfert Cupa) = Lindab vs UiPath 10-4 (5-2)
Gh.Bărbuleșteanu (2), O.Chirică (2), A.Șerban (2), T.Mălăncioiu (2), F.Șerban, A.Apostu / M.Mocanu (2), C.Batcu, B.Mihăescu
♦ 21:10 (sfert Cupa) = Ursus vs Acopero 5-4 (3-2)
A.Coman (2), D.Andrei (2), A.Zaharia / N.Chiriac (3), B.Rotaru

Miercuri, 14/02 « galerie foto Facebook »
♦ 20:20 (semif Trofeu Alexandreea) = Toyota vs Impetum 0-5 (0-0)
– / M.Stoica, B.Dumitrache, I.Bindea, M.Dumitru, autogol
* Impetum a declarat forfait pentru urmatorul joc, din lipsa de efectiv.

♦ 21:10 (semif Trofeu Alexandreea) = AESAv-BB9 vs Alstom 3-11 (1-5)
M.Gal (2), I.Zorilă / A.Canțur (6), A.Gheorghiu (2), A.Dospina (2), A.Popa

Luni, 19/02
« galerie foto Facebook »
♦ 20:10 (semif Cupa) = Catena vs PepsiCo 4-5 (2-3)
N.Tălpeanu, M.Cană, M.Tîrțău, M.Prodan / M.Mangealîc (2), A.Ursu, D.Dedu, A.Dragomir
♦ 21:00 (semif Cupa) = Lindab vs Ursus 3-3 (2-3) * 2-3 d.lov.dep.
A.Luiceanu (2), F.Șerban / A.Coman (2), A.Zaharia

Luni, 26/02
♦ 18:30 (finala Trofeu Alexandreea) = Alstom vs Toyota 7-4 (5-1) « galerie foto Facebook » 
A.Popa (3), A.Canțur (3), A.Dospina / M.Dumitru (2), E.Bayram, F.Spătărelu
♦ 19:30 (finala mica Cupa) = Catena vs Lindab 9-3 (3-2) « galerie foto Facebook » 
A.Nechita (3), T.Mușat (2), M.Prodan (2), M.Cană, C.Lepădatu / G.Bărbuleșteanu (2), A.Șerban

Luni, 04/03

♦ 20:30 (finala Cupa) = PepsiCo vs Ursus

CALENDAR

CEL MAI RECENT VIDEO

P