1.Liga

2021/22
CLASAMENT
PROGRAM VIITOR
REZULTATE
FAIR-PLAY
GOLGHETERI
INFO
Clasament
#
Echipă
J
V
E
Î
GM
GP
GD
P
1
V E V V V
>
6
5
1
0
38
15
23
16
2
V V V V
>
4
4
0
0
25
6
19
12
3
E V V V
>
4
3
1
0
24
5
19
10
4
Î Î V V V
>
6
3
0
3
20
21
-1
9
5
V V E Î E
>
5
2
2
1
19
21
-2
8
6
Î Î E V V
>
5
2
1
2
18
25
-7
7
7
Î V Î Î Î
>
6
2
0
4
22
27
-5
6
8
Î V E Î E
>
5
1
2
2
16
23
-7
5
9
E Î Î V Î
>
5
1
1
3
16
19
-3
4
10
V Î E Î Î
>
5
1
1
3
16
21
-5
4
11
Î E V Î Î
>
5
1
1
3
16
21
-5
4
12
Î V Î Î Î
>
6
1
0
5
19
45
-26
3
LEGENDA
= locul 1 = campioana companiilor
= locurile 9, 10, 11 = baraj
= locul 12 = retrogradare
(*) sistemul de promovare/retrogradare este condiționat de licențierea pentru sezonul 2022/23.

J = jocuri disputate / V = victorii / E = egaluri / Î = înfrângeri
GM = goluri marcate / GP = goluri primite
GD = golaveraj; diferență între golurile marcate și primite
P = puncte.

► Criterii de departajare în clasament la egalitate de puncte:
- jocuri directe (puncte, golaveraj, goluri marcate)
- golaveraj general, total goluri marcate, fair-play, medie vârstă, joc baraj.
ETAPE
1
2
3
4
5
6
7
Etapa 1
Alexandreea lun, 20/09/2021 20:30
Mega Image
2 2
RINF TECH
lun, 20/09/2021 20:30
Alexandreea
Mega Image
2
2
RINF TECH
Alexandreea lun, 20/09/2021 21:20
PepsiCo
6 3
Lindab
lun, 20/09/2021 21:20
Alexandreea
PepsiCo
6
3
Lindab
Alexandreea lun, 20/09/2021 22:10
Hidroconstrucția
5 4
Ericsson
lun, 20/09/2021 22:10
Alexandreea
Hidroconstrucția
5
4
Ericsson
Alexandreea lun, 20/09/2021 23:10
Mobexpert
1 5
RCS & RDS
lun, 20/09/2021 23:10
Alexandreea
Mobexpert
1
5
RCS & RDS
Alexandreea mie, 22/09/2021 20:00
Rompetrol
8 2
Alexandria-STB SA
mie, 22/09/2021 20:00
Alexandreea
Rompetrol
8
2
Alexandria-STB SA
Alexandreea mie, 22/09/2021 21:00
ING
2 7
Catena Racing Team
mie, 22/09/2021 21:00
Alexandreea
ING
2
7
Catena Racing Team
Etapa 2
Alexandreea lun, 27/09/2021 18:50
Catena Racing Team
3 1
PepsiCo
lun, 27/09/2021 18:50
Alexandreea
Catena Racing Team
3
1
PepsiCo
Alexandreea lun, 27/09/2021 19:40
Lindab
1 9
Mega Image
lun, 27/09/2021 19:40
Alexandreea
Lindab
1
9
Mega Image
Alexandreea mie, 29/09/2021 21:50
Alexandria-STB SA
4 2
ING
mie, 29/09/2021 21:50
Alexandreea
Alexandria-STB SA
4
2
ING
Alexandreea mie, 29/09/2021 22:40
RCS & RDS
11 2
Ericsson
mie, 29/09/2021 22:40
Alexandreea
RCS & RDS
11
2
Ericsson
Alexandreea vin, 01/10/2021 19:50
RINF TECH
1 2
Hidroconstrucția
vin, 01/10/2021 19:50
Alexandreea
RINF TECH
1
2
Hidroconstrucția
Alexandreea lun, 04/10/2021 20:30
Mobexpert
4 4
Rompetrol
lun, 04/10/2021 20:30
Alexandreea
Mobexpert
4
4
Rompetrol
| restanță
Etapa 3
Alexandreea lun, 27/09/2021 21:20
RCS & RDS
4 7
Rompetrol
lun, 27/09/2021 21:20
Alexandreea
RCS & RDS
4
7
Rompetrol
| avans
Alexandreea lun, 04/10/2021 18:50
Hidroconstrucția
7 7
Lindab
lun, 04/10/2021 18:50
Alexandreea
Hidroconstrucția
7
7
Lindab
Alexandreea mie, 06/10/2021 18:00
PepsiCo
5 5
Alexandria-STB SA
mie, 06/10/2021 18:00
Alexandreea
PepsiCo
5
5
Alexandria-STB SA
Alexandreea mie, 06/10/2021 20:30
ING
3 6
Mobexpert
mie, 06/10/2021 20:30
Alexandreea
ING
3
6
Mobexpert
Alexandreea vin, 08/10/2021 20:00
Ericsson
7 6
RINF TECH
vin, 08/10/2021 20:00
Alexandreea
Ericsson
7
6
RINF TECH
Alexandreea mie, 10/11/2021 18:50
Mega Image
- -
Catena Racing Team
mie, 10/11/2021 18:50
Alexandreea
Mega Image
-
-
Catena Racing Team
| restanță
Etapa 4
Alexandreea vin, 08/10/2021 21:40
RCS & RDS
1 3
Catena Racing Team
vin, 08/10/2021 21:40
Alexandreea
RCS & RDS
1
3
Catena Racing Team
| avans
Alexandreea lun, 11/10/2021 18:00
PepsiCo
2 3
Mega Image
lun, 11/10/2021 18:00
Alexandreea
PepsiCo
2
3
Mega Image
Alexandreea lun, 11/10/2021 20:40
Mobexpert
3 6
RINF TECH
lun, 11/10/2021 20:40
Alexandreea
Mobexpert
3
6
RINF TECH
Alexandreea mie, 13/10/2021 18:50
Alexandria-STB SA
1 4
Lindab
mie, 13/10/2021 18:50
Alexandreea
Alexandria-STB SA
1
4
Lindab
Alexandreea mie, 13/10/2021 19:40
Rompetrol
7 2
Ericsson
mie, 13/10/2021 19:40
Alexandreea
Rompetrol
7
2
Ericsson
Alexandreea vin, 15/10/2021 19:50
ING
5 1
Hidroconstrucția
vin, 15/10/2021 19:50
Alexandreea
ING
5
1
Hidroconstrucția
Etapa 5
Alexandreea vin, 15/10/2021 20:40
Mega Image
10 0
RCS & RDS
vin, 15/10/2021 20:40
Alexandreea
Mega Image
10
0
RCS & RDS
| avans
Alexandreea mie, 20/10/2021 19:40
Ericsson
2 4
ING
mie, 20/10/2021 19:40
Alexandreea
Ericsson
2
4
ING
Alexandreea mie, 20/10/2021 20:40
Lindab
3 2
Mobexpert
mie, 20/10/2021 20:40
Alexandreea
Lindab
3
2
Mobexpert
Alexandreea vin, 22/10/2021 20:40
RINF TECH
1 5
Rompetrol
vin, 22/10/2021 20:40
Alexandreea
RINF TECH
1
5
Rompetrol
Alexandreea lun, 01/11/2021 18:00
Hidroconstrucția
- -
PepsiCo
lun, 01/11/2021 18:00
Alexandreea
Hidroconstrucția
-
-
PepsiCo
| restanță
Alexandreea lun, 01/11/2021 18:50
Catena Racing Team
- -
Alexandria-STB SA
lun, 01/11/2021 18:50
Alexandreea
Catena Racing Team
-
-
Alexandria-STB SA
| restanță
Etapa 6
Alexandreea mie, 20/10/2021 18:50
Hidroconstrucția
4 4
Alexandria-STB SA
mie, 20/10/2021 18:50
Alexandreea
Hidroconstrucția
4
4
Alexandria-STB SA
| avans
Alexandreea lun, 25/10/2021 20:20
PepsiCo
2 7
Rompetrol
lun, 25/10/2021 20:20
Alexandreea
PepsiCo
2
7
Rompetrol
Alexandreea mie, 27/10/2021 18:50
Ericsson
2 12
Catena Racing Team
mie, 27/10/2021 18:50
Alexandreea
Ericsson
2
12
Catena Racing Team
Alexandreea mie, 27/10/2021 20:20
ING
4 1
RCS & RDS
mie, 27/10/2021 20:20
Alexandreea
ING
4
1
RCS & RDS
Alexandreea vin, 29/10/2021 19:50
RINF TECH
- -
Lindab
vin, 29/10/2021 19:50
Alexandreea
RINF TECH
-
-
Lindab
Alexandreea vin, 29/10/2021 20:20
Mega Image
- -
Mobexpert
vin, 29/10/2021 20:20
Alexandreea
Mega Image
-
-
Mobexpert
Etapa 7
Alexandreea lun, 01/11/2021 20:20
Ericsson
- -
Mobexpert
lun, 01/11/2021 20:20
Alexandreea
Ericsson
-
-
Mobexpert
Alexandreea mie, 03/11/2021 20:20
Hidroconstrucția
- -
Rompetrol
mie, 03/11/2021 20:20
Alexandreea
Hidroconstrucția
-
-
Rompetrol
Alexandreea vin, 05/11/2021 19:00
Mega Image
- -
ING
vin, 05/11/2021 19:00
Alexandreea
Mega Image
-
-
ING
Alexandreea vin, 05/11/2021 19:50
Lindab
- -
Catena Racing Team
vin, 05/11/2021 19:50
Alexandreea
Lindab
-
-
Catena Racing Team
Alexandreea lun, 08/11/2021 18:50
RINF TECH
- -
Alexandria-STB SA
lun, 08/11/2021 18:50
Alexandreea
RINF TECH
-
-
Alexandria-STB SA
Alexandreea lun, 08/11/2021 20:20
PepsiCo
- -
RCS & RDS
lun, 08/11/2021 20:20
Alexandreea
PepsiCo
-
-
RCS & RDS
MATRICE REZULTATE
show in full screen
Rompetrol
Catena Racing Team
Mega Image
ING
Hidroconstrucția
Lindab
RCS & RDS
Alexandria-STB SA
RINF TECH
PepsiCo
Mobexpert
Ericsson
1 Rompetrol
7–4
8–2
5–1
7–2
4–4
7–2
2 Catena Racing Team
7–2
3–1
 
3–1
12–2
3 Mega Image
 
 
9–1
10–0
2–2
3–2
 
4 ING
2–7
5–1
4–1
2–4
3–6
4–2
5 Hidroconstrucția
 
1–5
7–7
4–4
2–1
 
5–4
6 Lindab
 
1–9
7–7
4–1
3–6
3–2
7 RCS & RDS
4–7
1–3
0–10
1–4
5–1
11–2
8 Alexandria-STB SA
2–8
4–2
4–4
1–4
5–5
9 RINF TECH
1–5
2–2
1–2
 
 
6–3
6–7
10 PepsiCo
2–7
1–3
2–3
6–3
 
5–5
11 Mobexpert
4–4
6–3
2–3
1–5
3–6
12 Ericsson
2–7
2–12
2–4
4–5
2–11
7–6
 
LISTĂ REZULTATE
27 oct. 2021
Alexandreea mie, 27/10/2021 20:20
ING
4 1
RCS & RDS
mie, 27/10/2021 20:20
Alexandreea
ING
4
1
RCS & RDS
Alexandreea mie, 27/10/2021 18:50
Ericsson
2 12
Catena Racing Team
mie, 27/10/2021 18:50
Alexandreea
Ericsson
2
12
Catena Racing Team
25 oct. 2021
Alexandreea lun, 25/10/2021 20:20
PepsiCo
2 7
Rompetrol
lun, 25/10/2021 20:20
Alexandreea
PepsiCo
2
7
Rompetrol
22 oct. 2021
Alexandreea vin, 22/10/2021 20:40
RINF TECH
1 5
Rompetrol
vin, 22/10/2021 20:40
Alexandreea
RINF TECH
1
5
Rompetrol
20 oct. 2021
Alexandreea mie, 20/10/2021 20:40
Lindab
3 2
Mobexpert
mie, 20/10/2021 20:40
Alexandreea
Lindab
3
2
Mobexpert
Alexandreea mie, 20/10/2021 19:40
Ericsson
2 4
ING
mie, 20/10/2021 19:40
Alexandreea
Ericsson
2
4
ING
Alexandreea mie, 20/10/2021 18:50
Hidroconstrucția
4 4
Alexandria-STB SA
mie, 20/10/2021 18:50
Alexandreea
Hidroconstrucția
4
4
Alexandria-STB SA
| avans
15 oct. 2021
Alexandreea vin, 15/10/2021 20:40
Mega Image
10 0
RCS & RDS
vin, 15/10/2021 20:40
Alexandreea
Mega Image
10
0
RCS & RDS
| avans
Alexandreea vin, 15/10/2021 19:50
ING
5 1
Hidroconstrucția
vin, 15/10/2021 19:50
Alexandreea
ING
5
1
Hidroconstrucția
13 oct. 2021
Alexandreea mie, 13/10/2021 19:40
Rompetrol
7 2
Ericsson
mie, 13/10/2021 19:40
Alexandreea
Rompetrol
7
2
Ericsson
Alexandreea mie, 13/10/2021 18:50
Alexandria-STB SA
1 4
Lindab
mie, 13/10/2021 18:50
Alexandreea
Alexandria-STB SA
1
4
Lindab
11 oct. 2021
Alexandreea lun, 11/10/2021 20:40
Mobexpert
3 6
RINF TECH
lun, 11/10/2021 20:40
Alexandreea
Mobexpert
3
6
RINF TECH
Alexandreea lun, 11/10/2021 18:00
PepsiCo
2 3
Mega Image
lun, 11/10/2021 18:00
Alexandreea
PepsiCo
2
3
Mega Image
8 oct. 2021
Alexandreea vin, 08/10/2021 21:40
RCS & RDS
1 3
Catena Racing Team
vin, 08/10/2021 21:40
Alexandreea
RCS & RDS
1
3
Catena Racing Team
| avans
Alexandreea vin, 08/10/2021 20:00
Ericsson
7 6
RINF TECH
vin, 08/10/2021 20:00
Alexandreea
Ericsson
7
6
RINF TECH
6 oct. 2021
Alexandreea mie, 06/10/2021 20:30
ING
3 6
Mobexpert
mie, 06/10/2021 20:30
Alexandreea
ING
3
6
Mobexpert
Alexandreea mie, 06/10/2021 18:00
PepsiCo
5 5
Alexandria-STB SA
mie, 06/10/2021 18:00
Alexandreea
PepsiCo
5
5
Alexandria-STB SA
4 oct. 2021
Alexandreea lun, 04/10/2021 20:30
Mobexpert
4 4
Rompetrol
lun, 04/10/2021 20:30
Alexandreea
Mobexpert
4
4
Rompetrol
| restanță
Alexandreea lun, 04/10/2021 18:50
Hidroconstrucția
7 7
Lindab
lun, 04/10/2021 18:50
Alexandreea
Hidroconstrucția
7
7
Lindab
1 oct. 2021
Alexandreea vin, 01/10/2021 19:50
RINF TECH
1 2
Hidroconstrucția
vin, 01/10/2021 19:50
Alexandreea
RINF TECH
1
2
Hidroconstrucția
29 sept. 2021
Alexandreea mie, 29/09/2021 22:40
RCS & RDS
11 2
Ericsson
mie, 29/09/2021 22:40
Alexandreea
RCS & RDS
11
2
Ericsson
Alexandreea mie, 29/09/2021 21:50
Alexandria-STB SA
4 2
ING
mie, 29/09/2021 21:50
Alexandreea
Alexandria-STB SA
4
2
ING
27 sept. 2021
Alexandreea lun, 27/09/2021 21:20
RCS & RDS
4 7
Rompetrol
lun, 27/09/2021 21:20
Alexandreea
RCS & RDS
4
7
Rompetrol
| avans
Alexandreea lun, 27/09/2021 19:40
Lindab
1 9
Mega Image
lun, 27/09/2021 19:40
Alexandreea
Lindab
1
9
Mega Image
Alexandreea lun, 27/09/2021 18:50
Catena Racing Team
3 1
PepsiCo
lun, 27/09/2021 18:50
Alexandreea
Catena Racing Team
3
1
PepsiCo
22 sept. 2021
Alexandreea mie, 22/09/2021 21:00
ING
2 7
Catena Racing Team
mie, 22/09/2021 21:00
Alexandreea
ING
2
7
Catena Racing Team
Alexandreea mie, 22/09/2021 20:00
Rompetrol
8 2
Alexandria-STB SA
mie, 22/09/2021 20:00
Alexandreea
Rompetrol
8
2
Alexandria-STB SA
20 sept. 2021
Alexandreea lun, 20/09/2021 23:10
Mobexpert
1 5
RCS & RDS
lun, 20/09/2021 23:10
Alexandreea
Mobexpert
1
5
RCS & RDS
Alexandreea lun, 20/09/2021 22:10
Hidroconstrucția
5 4
Ericsson
lun, 20/09/2021 22:10
Alexandreea
Hidroconstrucția
5
4
Ericsson
Alexandreea lun, 20/09/2021 21:20
PepsiCo
6 3
Lindab
lun, 20/09/2021 21:20
Alexandreea
PepsiCo
6
3
Lindab
Alexandreea lun, 20/09/2021 20:30
Mega Image
2 2
RINF TECH
lun, 20/09/2021 20:30
Alexandreea
Mega Image
2
2
RINF TECH
SUSPENDĂRI

ÎN STARE DE SUSPENDARE
⇒ Alin-Marius TOMESCU (PepsiCo) - 3 jocuri (et.4,5,6) * eliminare directă (lovirea adversarului cu mingea în time-out), comportament nesportiv după eliminare.
⇒ C-tin-Codruț DUMITRU (Alexandria-STB SA) - 2 jocuri (et.4,5) * eliminare directă (injurii adresate adversarului).

PASIBILI DE SUSPENDARE ("galbene")
⇒  niciun jucător.

AU FOST SUSPENDAȚI
⇒ Răzvan-Andrei TUDOR (Rompetrol) - 1 joc (et.4) * eliminare indirectă (2 cartonașe galbene în meci).
⇒ Alexandru MAVRODIN (RINF TECH) - 1 joc (et.3) * eliminare indirectă (2 cartonașe galbene în meci).
⇒ Alin-Marius TOMESCU (PepsiCo) - 1 joc (et.2) * henț în fază iminentă de gol.

INFO

• la eliminare directă sau indirectă (cumul de cartonașe galbene într-un joc), jucătorul este suspendat cel puțin un joc (etapa următoare).
• la cumul de 4,7,9,11,12 etc. cartonașe galbene primite în jocuri diferite (dacă nu au fost urmate de cartonaș roșu), jucătorul este suspendat un joc (etapa următoare).

Clasament Fair-Play
# Echipe Penalizare
1 0 0 0 0
2 1 0 0 1
3 1 0 0 1
4 1 0 0 1
5 1 0 0 1
6 3 0 0 3
7 4 0 0 4
8 2 1 0 4
9 4 0 0 4
10 4 1 0 6
11 3 0 1 8
12 4 0 2 14
* în caz de egalitate, departajarea la FAIR-PLAY se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jucători avertizați, număr mai mic de lovituri de penalitate cu care a fost sancționată, număr mai mare de jocuri în care nu a primit avertisment, fair-play jocuri directe.
* în caz de egalitate, departajarea la GOLGHETERI se face în ordine în funcție de: goluri marcate din acțiune, număr mai mare de meciuri în care a marcat, număr mai mare de jocuri disputate, procent mai mare din golurile echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
* în caz de egalitate, departajarea la PASATORI se face în ordine în funcție de: număr mai mare de jocuri în care a dat pase de gol, procent mai mare din pasele de gol ale echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
PARTICIPANTE

Despre competiție

► competiție desfășurată în București sub egida organizației LIGA COMPANIILOR.
► eșalonul principal din “Campionatul Companiilor”, în care participă echipe care și-au menținut locul sau au promovat în sezonul precedent.
► regulamentul este specific, bazat pe apartenența la entitatea juridică reprezentată în echipă.
► sezonul 2021/22 (ediția 13) se desfășoară în perioada Septembrie-Iunie, la Arena Alexandreea București, în sistem ligă fiecare cu fiecare, pe parcursul a 22 etape.

Ultimele noutăți din 1.Liga

P