1.Liga

2022-2023
CLASAMENT
PROGRAM VIITOR
REZULTATE
FAIR-PLAY
GOLGHETERI
INFO
Clasament
#
Echipă
J
V
E
Î
GM
GP
GD
P
1
V V V V V
>
8
7
1
0
49
14
35
22
2
V V Î V V
>
8
7
0
1
66
32
34
21
3
V V V V Î
>
8
6
1
1
43
23
20
19
4
Î V V V V
>
9
5
1
3
47
42
5
16
5
V Î V V V
>
9
5
0
4
43
40
3
15
6
V V Î V Î
>
9
5
0
4
37
39
-2
15
7
E V Î E Î
>
8
3
2
3
40
35
5
11
8
V Î Î E Î
>
8
2
1
5
30
44
-14
7
9
Î V Î V Î
>
9
2
0
7
31
67
-36
6
10
Î Î Î Î Î
>
9
1
0
8
42
65
-23
3
11
V Î Î Î Î
>
9
1
0
8
25
52
-27
3
12
0
0
0
0
0
0
0
0
NOTA
* Deloitte Digital a fost retrasă din campionat după etapa 5 și i s-a anulat rezultatele înregistrate.

LEGENDA
= #1 = campioană
= # 9,10 = baraj menținere/promovare
= # 12 = retrogradare

J = jocuri disputate / V = victorii / E = egaluri / Î = înfrângeri
GM = goluri marcate / GP = goluri primite
GD = golaveraj; diferență între golurile marcate și primite
P = puncte.

► Criterii de departajare în clasament la egalitate de puncte:
- jocuri directe (puncte, golaveraj, goluri marcate)
- golaveraj general, total goluri marcate, fair-play, medie vârstă, joc baraj.
ETAPE
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Etapa 1
Alexandreea lun, 12/09/2022 20:40
Mega Image
7 1
Sport Suport
lun, 12/09/2022 20:40
Alexandreea
Mega Image
7
1
Sport Suport
Alexandreea lun, 12/09/2022 21:30
Lindab
12 6
Ericsson
lun, 12/09/2022 21:30
Alexandreea
Lindab
12
6
Ericsson
Alexandreea lun, 12/09/2022 23:10
Catena Racing Team
6 3
Mobexpert
lun, 12/09/2022 23:10
Alexandreea
Catena Racing Team
6
3
Mobexpert
Alexandreea mie, 14/09/2022 18:50
Hidroconstrucția
3 4
PepsiCo
mie, 14/09/2022 18:50
Alexandreea
Hidroconstrucția
3
4
PepsiCo
Alexandreea mie, 14/09/2022 22:50
ING
4 7
Segula
mie, 14/09/2022 22:50
Alexandreea
ING
4
7
Segula
Etapa 2
Alexandreea lun, 19/09/2022 19:00
Segula
1 3
Mega Image
lun, 19/09/2022 19:00
Alexandreea
Segula
1
3
Mega Image
Alexandreea lun, 19/09/2022 23:10
PepsiCo
4 6
Rompetrol
lun, 19/09/2022 23:10
Alexandreea
PepsiCo
4
6
Rompetrol
Alexandreea mie, 21/09/2022 18:50
Catena Racing Team
6 6
Hidroconstrucția
mie, 21/09/2022 18:50
Alexandreea
Catena Racing Team
6
6
Hidroconstrucția
Alexandreea mie, 21/09/2022 20:30
Sport Suport
4 7
Lindab
mie, 21/09/2022 20:30
Alexandreea
Sport Suport
4
7
Lindab
Alexandreea mie, 21/09/2022 23:10
Mobexpert
7 4
Ericsson
mie, 21/09/2022 23:10
Alexandreea
Mobexpert
7
4
Ericsson
Etapa 3
Alexandreea mie, 28/09/2022 18:50
Ericsson
9 4
Sport Suport
mie, 28/09/2022 18:50
Alexandreea
Ericsson
9
4
Sport Suport
Alexandreea mie, 28/09/2022 20:30
Rompetrol
0 3
Catena Racing Team
mie, 28/09/2022 20:30
Alexandreea
Rompetrol
0
3
Catena Racing Team
Alexandreea mie, 28/09/2022 21:30
Hidroconstrucția
8 3
Mobexpert
mie, 28/09/2022 21:30
Alexandreea
Hidroconstrucția
8
3
Mobexpert
Alexandreea mie, 28/09/2022 23:10
Lindab
9 4
Segula
mie, 28/09/2022 23:10
Alexandreea
Lindab
9
4
Segula
Alexandreea vin, 30/09/2022 19:20
ING
4 13
PepsiCo
vin, 30/09/2022 19:20
Alexandreea
ING
4
13
PepsiCo
Etapa 4
Alexandreea lun, 03/10/2022 19:50
Segula
8 5
Ericsson
lun, 03/10/2022 19:50
Alexandreea
Segula
8
5
Ericsson
Alexandreea lun, 03/10/2022 20:40
PepsiCo
2 2
Mega Image
lun, 03/10/2022 20:40
Alexandreea
PepsiCo
2
2
Mega Image
Alexandreea lun, 03/10/2022 22:20
Hidroconstrucția
4 6
Rompetrol
lun, 03/10/2022 22:20
Alexandreea
Hidroconstrucția
4
6
Rompetrol
Alexandreea mie, 05/10/2022 20:30
Catena Racing Team
7 0
ING
mie, 05/10/2022 20:30
Alexandreea
Catena Racing Team
7
0
ING
Alexandreea mie, 05/10/2022 22:20
Mobexpert
2 3
Sport Suport
mie, 05/10/2022 22:20
Alexandreea
Mobexpert
2
3
Sport Suport
Etapa 5
Alexandreea lun, 10/10/2022 20:40
Mega Image
5 4
Rompetrol
lun, 10/10/2022 20:40
Alexandreea
Mega Image
5
4
Rompetrol
Alexandreea lun, 10/10/2022 22:20
Ericsson
1 6
Catena Racing Team
lun, 10/10/2022 22:20
Alexandreea
Ericsson
1
6
Catena Racing Team
Alexandreea mie, 12/10/2022 22:20
Sport Suport
4 6
PepsiCo
mie, 12/10/2022 22:20
Alexandreea
Sport Suport
4
6
PepsiCo
Alexandreea lun, 17/10/2022 19:50
Lindab
8 3
Hidroconstrucția
lun, 17/10/2022 19:50
Alexandreea
Lindab
8
3
Hidroconstrucția
Alexandreea lun, 17/10/2022 20:40
ING
4 8
Mobexpert
lun, 17/10/2022 20:40
Alexandreea
ING
4
8
Mobexpert
Etapa 6
Alexandreea lun, 24/10/2022 20:40
Ericsson
6 7
Rompetrol
lun, 24/10/2022 20:40
Alexandreea
Ericsson
6
7
Rompetrol
Alexandreea lun, 24/10/2022 23:10
Mega Image
6 4
Mobexpert
lun, 24/10/2022 23:10
Alexandreea
Mega Image
6
4
Mobexpert
Alexandreea mie, 26/10/2022 20:30
Lindab
11 5
ING
mie, 26/10/2022 20:30
Alexandreea
Lindab
11
5
ING
Alexandreea mie, 26/10/2022 23:10
Sport Suport
4 5
Hidroconstrucția
mie, 26/10/2022 23:10
Alexandreea
Sport Suport
4
5
Hidroconstrucția
Alexandreea vin, 04/11/2022 19:20
Segula
1 11
Catena Racing Team
vin, 04/11/2022 19:20
Alexandreea
Segula
1
11
Catena Racing Team
| restanță
Etapa 7
Alexandreea lun, 31/10/2022 22:20
Lindab
3 5
Mobexpert
lun, 31/10/2022 22:20
Alexandreea
Lindab
3
5
Mobexpert
Alexandreea mie, 02/11/2022 18:50
PepsiCo
3 5
Catena Racing Team
mie, 02/11/2022 18:50
Alexandreea
PepsiCo
3
5
Catena Racing Team
Alexandreea mie, 02/11/2022 23:10
Sport Suport
3 6
ING
mie, 02/11/2022 23:10
Alexandreea
Sport Suport
3
6
ING
Alexandreea lun, 07/11/2022 19:00
Ericsson
3 9
Mega Image
lun, 07/11/2022 19:00
Alexandreea
Ericsson
3
9
Mega Image
Alexandreea vin, 11/11/2022 20:10
Segula
2 4
Rompetrol
vin, 11/11/2022 20:10
Alexandreea
Segula
2
4
Rompetrol
Etapa 8
Alexandreea lun, 14/11/2022 19:00
ING
1 9
Mega Image
lun, 14/11/2022 19:00
Alexandreea
ING
1
9
Mega Image
Alexandreea lun, 14/11/2022 19:50
Rompetrol
3 9
Lindab
lun, 14/11/2022 19:50
Alexandreea
Rompetrol
3
9
Lindab
Alexandreea lun, 14/11/2022 20:40
Hidroconstrucția
8 5
Ericsson
lun, 14/11/2022 20:40
Alexandreea
Hidroconstrucția
8
5
Ericsson
Alexandreea mie, 16/11/2022 19:40
PepsiCo
4 4
Segula
mie, 16/11/2022 19:40
Alexandreea
PepsiCo
4
4
Segula
Alexandreea
Catena Racing Team
5 0
Sport Suport
Alexandreea
Catena Racing Team
5
0
Sport Suport
Etapa 9
Alexandreea lun, 21/11/2022 19:00
ING
4 3
Ericsson
lun, 21/11/2022 19:00
Alexandreea
ING
4
3
Ericsson
Alexandreea lun, 21/11/2022 20:40
Mega Image
2 7
Lindab
lun, 21/11/2022 20:40
Alexandreea
Mega Image
2
7
Lindab
Alexandreea lun, 21/11/2022 22:20
Mobexpert
7 4
PepsiCo
lun, 21/11/2022 22:20
Alexandreea
Mobexpert
7
4
PepsiCo
Alexandreea mie, 23/11/2022 18:00
Hidroconstrucția
4 3
Segula
mie, 23/11/2022 18:00
Alexandreea
Hidroconstrucția
4
3
Segula
Alexandreea mie, 23/11/2022 23:10
Rompetrol
5 2
Sport Suport
mie, 23/11/2022 23:10
Alexandreea
Rompetrol
5
2
Sport Suport
Etapa 10
Alexandreea lun, 28/11/2022 19:50
ING
3 6
Hidroconstrucția
lun, 28/11/2022 19:50
Alexandreea
ING
3
6
Hidroconstrucția
Alexandreea lun, 28/11/2022 20:40
Rompetrol
2 4
Mobexpert
lun, 28/11/2022 20:40
Alexandreea
Rompetrol
2
4
Mobexpert
Alexandreea lun, 05/12/2022 19:00
Mega Image
- -
Catena Racing Team
lun, 05/12/2022 19:00
Alexandreea
Mega Image
-
-
Catena Racing Team
Alexandreea mie, 07/12/2022 19:40
Sport Suport
- -
Segula
mie, 07/12/2022 19:40
Alexandreea
Sport Suport
-
-
Segula
Alexandreea mie, 07/12/2022 22:20
Lindab
- -
PepsiCo
mie, 07/12/2022 22:20
Alexandreea
Lindab
-
-
PepsiCo
Etapa 11
Alexandreea lun, 12/12/2022 21:30
Rompetrol
- -
ING
lun, 12/12/2022 21:30
Alexandreea
Rompetrol
-
-
ING
Alexandreea mie, 14/12/2022 18:00
Hidroconstrucția
- -
Mega Image
mie, 14/12/2022 18:00
Alexandreea
Hidroconstrucția
-
-
Mega Image
Alexandreea mie, 14/12/2022 21:30
Mobexpert
- -
Segula
mie, 14/12/2022 21:30
Alexandreea
Mobexpert
-
-
Segula
Alexandreea mie, 14/12/2022 22:20
Catena Racing Team
- -
Lindab
mie, 14/12/2022 22:20
Alexandreea
Catena Racing Team
-
-
Lindab
Alexandreea vin, 16/12/2022 19:30
PepsiCo
- -
Ericsson
vin, 16/12/2022 19:30
Alexandreea
PepsiCo
-
-
Ericsson
MATRICE REZULTATE
show in full screen
Catena Racing Team
Lindab
Mega Image
Hidroconstrucția
Mobexpert
Rompetrol
PepsiCo
Segula
ING
Ericsson
Sport Suport
Deloitte Digital
1 Catena Racing Team
 
6–6
6–3
3–0
5–3
11–1
7–0
6–1
5–0
2 Lindab
7–2
8–3
3–5
9–3
 
9–4
11–5
12–6
7–4
3 Mega Image
 
2–7
6–4
5–4
2–2
3–1
9–1
9–3
7–1
4 Hidroconstrucția
6–6
3–8
 
8–3
4–6
3–4
4–3
6–3
8–5
5–4
5 Mobexpert
3–6
5–3
4–6
3–8
4–2
7–4
 
8–4
7–4
2–3
6 Rompetrol
0–3
3–9
4–5
6–4
2–4
6–4
4–2
 
7–6
5–2
7 PepsiCo
3–5
2–2
4–3
4–7
4–6
4–4
13–4
 
6–4
8 Segula
1–11
4–9
1–3
3–4
2–4
4–4
7–4
8–5
9 ING
0–7
5–11
1–9
3–6
4–8
4–13
4–7
4–3
6–3
10 Ericsson
1–6
6–12
3–9
5–8
4–7
6–7
5–8
3–4
9–4
11 Sport Suport
0–5
4–7
1–7
4–5
3–2
2–5
4–6
 
3–6
4–9
12 Deloitte Digital
LISTĂ REZULTATE
28 nov. 2022
Alexandreea lun, 28/11/2022 20:40
Rompetrol
2 4
Mobexpert
lun, 28/11/2022 20:40
Alexandreea
Rompetrol
2
4
Mobexpert
Alexandreea lun, 28/11/2022 19:50
ING
3 6
Hidroconstrucția
lun, 28/11/2022 19:50
Alexandreea
ING
3
6
Hidroconstrucția
23 nov. 2022
Alexandreea mie, 23/11/2022 23:10
Rompetrol
5 2
Sport Suport
mie, 23/11/2022 23:10
Alexandreea
Rompetrol
5
2
Sport Suport
Alexandreea mie, 23/11/2022 18:00
Hidroconstrucția
4 3
Segula
mie, 23/11/2022 18:00
Alexandreea
Hidroconstrucția
4
3
Segula
21 nov. 2022
Alexandreea lun, 21/11/2022 22:20
Mobexpert
7 4
PepsiCo
lun, 21/11/2022 22:20
Alexandreea
Mobexpert
7
4
PepsiCo
Alexandreea lun, 21/11/2022 20:40
Mega Image
2 7
Lindab
lun, 21/11/2022 20:40
Alexandreea
Mega Image
2
7
Lindab
Alexandreea lun, 21/11/2022 19:00
ING
4 3
Ericsson
lun, 21/11/2022 19:00
Alexandreea
ING
4
3
Ericsson
16 nov. 2022
Alexandreea mie, 16/11/2022 19:40
PepsiCo
4 4
Segula
mie, 16/11/2022 19:40
Alexandreea
PepsiCo
4
4
Segula
14 nov. 2022
Alexandreea lun, 14/11/2022 20:40
Hidroconstrucția
8 5
Ericsson
lun, 14/11/2022 20:40
Alexandreea
Hidroconstrucția
8
5
Ericsson
Alexandreea lun, 14/11/2022 19:50
Rompetrol
3 9
Lindab
lun, 14/11/2022 19:50
Alexandreea
Rompetrol
3
9
Lindab
Alexandreea lun, 14/11/2022 19:00
ING
1 9
Mega Image
lun, 14/11/2022 19:00
Alexandreea
ING
1
9
Mega Image
11 nov. 2022
Alexandreea vin, 11/11/2022 20:10
Segula
2 4
Rompetrol
vin, 11/11/2022 20:10
Alexandreea
Segula
2
4
Rompetrol
7 nov. 2022
Alexandreea lun, 07/11/2022 19:00
Ericsson
3 9
Mega Image
lun, 07/11/2022 19:00
Alexandreea
Ericsson
3
9
Mega Image
4 nov. 2022
Alexandreea vin, 04/11/2022 19:20
Segula
1 11
Catena Racing Team
vin, 04/11/2022 19:20
Alexandreea
Segula
1
11
Catena Racing Team
| restanță
2 nov. 2022
Alexandreea mie, 02/11/2022 23:10
Sport Suport
3 6
ING
mie, 02/11/2022 23:10
Alexandreea
Sport Suport
3
6
ING
Alexandreea mie, 02/11/2022 18:50
PepsiCo
3 5
Catena Racing Team
mie, 02/11/2022 18:50
Alexandreea
PepsiCo
3
5
Catena Racing Team
31 oct. 2022
Alexandreea lun, 31/10/2022 22:20
Lindab
3 5
Mobexpert
lun, 31/10/2022 22:20
Alexandreea
Lindab
3
5
Mobexpert
26 oct. 2022
Alexandreea mie, 26/10/2022 23:10
Sport Suport
4 5
Hidroconstrucția
mie, 26/10/2022 23:10
Alexandreea
Sport Suport
4
5
Hidroconstrucția
Alexandreea mie, 26/10/2022 20:30
Lindab
11 5
ING
mie, 26/10/2022 20:30
Alexandreea
Lindab
11
5
ING
24 oct. 2022
Alexandreea lun, 24/10/2022 23:10
Mega Image
6 4
Mobexpert
lun, 24/10/2022 23:10
Alexandreea
Mega Image
6
4
Mobexpert
Alexandreea lun, 24/10/2022 20:40
Ericsson
6 7
Rompetrol
lun, 24/10/2022 20:40
Alexandreea
Ericsson
6
7
Rompetrol
17 oct. 2022
Alexandreea lun, 17/10/2022 20:40
ING
4 8
Mobexpert
lun, 17/10/2022 20:40
Alexandreea
ING
4
8
Mobexpert
Alexandreea lun, 17/10/2022 19:50
Lindab
8 3
Hidroconstrucția
lun, 17/10/2022 19:50
Alexandreea
Lindab
8
3
Hidroconstrucția
12 oct. 2022
Alexandreea mie, 12/10/2022 22:20
Sport Suport
4 6
PepsiCo
mie, 12/10/2022 22:20
Alexandreea
Sport Suport
4
6
PepsiCo
10 oct. 2022
Alexandreea lun, 10/10/2022 22:20
Ericsson
1 6
Catena Racing Team
lun, 10/10/2022 22:20
Alexandreea
Ericsson
1
6
Catena Racing Team
Alexandreea lun, 10/10/2022 20:40
Mega Image
5 4
Rompetrol
lun, 10/10/2022 20:40
Alexandreea
Mega Image
5
4
Rompetrol
5 oct. 2022
Alexandreea mie, 05/10/2022 22:20
Mobexpert
2 3
Sport Suport
mie, 05/10/2022 22:20
Alexandreea
Mobexpert
2
3
Sport Suport
Alexandreea mie, 05/10/2022 20:30
Catena Racing Team
7 0
ING
mie, 05/10/2022 20:30
Alexandreea
Catena Racing Team
7
0
ING
3 oct. 2022
Alexandreea lun, 03/10/2022 22:20
Hidroconstrucția
4 6
Rompetrol
lun, 03/10/2022 22:20
Alexandreea
Hidroconstrucția
4
6
Rompetrol
Alexandreea lun, 03/10/2022 20:40
PepsiCo
2 2
Mega Image
lun, 03/10/2022 20:40
Alexandreea
PepsiCo
2
2
Mega Image
Alexandreea lun, 03/10/2022 19:50
Segula
8 5
Ericsson
lun, 03/10/2022 19:50
Alexandreea
Segula
8
5
Ericsson
30 sept. 2022
Alexandreea vin, 30/09/2022 19:20
ING
4 13
PepsiCo
vin, 30/09/2022 19:20
Alexandreea
ING
4
13
PepsiCo
28 sept. 2022
Alexandreea mie, 28/09/2022 23:10
Lindab
9 4
Segula
mie, 28/09/2022 23:10
Alexandreea
Lindab
9
4
Segula
Alexandreea mie, 28/09/2022 21:30
Hidroconstrucția
8 3
Mobexpert
mie, 28/09/2022 21:30
Alexandreea
Hidroconstrucția
8
3
Mobexpert
Alexandreea mie, 28/09/2022 20:30
Rompetrol
0 3
Catena Racing Team
mie, 28/09/2022 20:30
Alexandreea
Rompetrol
0
3
Catena Racing Team
Alexandreea mie, 28/09/2022 18:50
Ericsson
9 4
Sport Suport
mie, 28/09/2022 18:50
Alexandreea
Ericsson
9
4
Sport Suport
21 sept. 2022
Alexandreea mie, 21/09/2022 23:10
Mobexpert
7 4
Ericsson
mie, 21/09/2022 23:10
Alexandreea
Mobexpert
7
4
Ericsson
Alexandreea mie, 21/09/2022 20:30
Sport Suport
4 7
Lindab
mie, 21/09/2022 20:30
Alexandreea
Sport Suport
4
7
Lindab
Alexandreea mie, 21/09/2022 18:50
Catena Racing Team
6 6
Hidroconstrucția
mie, 21/09/2022 18:50
Alexandreea
Catena Racing Team
6
6
Hidroconstrucția
19 sept. 2022
Alexandreea lun, 19/09/2022 23:10
PepsiCo
4 6
Rompetrol
lun, 19/09/2022 23:10
Alexandreea
PepsiCo
4
6
Rompetrol
Alexandreea lun, 19/09/2022 19:00
Segula
1 3
Mega Image
lun, 19/09/2022 19:00
Alexandreea
Segula
1
3
Mega Image
14 sept. 2022
Alexandreea mie, 14/09/2022 22:50
ING
4 7
Segula
mie, 14/09/2022 22:50
Alexandreea
ING
4
7
Segula
Alexandreea mie, 14/09/2022 18:50
Hidroconstrucția
3 4
PepsiCo
mie, 14/09/2022 18:50
Alexandreea
Hidroconstrucția
3
4
PepsiCo
12 sept. 2022
Alexandreea lun, 12/09/2022 23:10
Catena Racing Team
6 3
Mobexpert
lun, 12/09/2022 23:10
Alexandreea
Catena Racing Team
6
3
Mobexpert
Alexandreea lun, 12/09/2022 21:30
Lindab
12 6
Ericsson
lun, 12/09/2022 21:30
Alexandreea
Lindab
12
6
Ericsson
Alexandreea lun, 12/09/2022 20:40
Mega Image
7 1
Sport Suport
lun, 12/09/2022 20:40
Alexandreea
Mega Image
7
1
Sport Suport
30 nov. -0001
Alexandreea
Catena Racing Team
5 0
Sport Suport
Alexandreea
Catena Racing Team
5
0
Sport Suport
SUSPENDĂRI

ÎN STARE DE SUSPENDARE
⇒ Nicolae APETRĂCHIOAIE (Rompetrol) - 3 jocuri (et.11,12,13) * eliminare directă (insultarea arbitrului), jigniri după eliminare.
⇒ Mohamed-Walid MABROUK (Ericsson) - 1 joc (et.10) * eliminare directă (henț în fază iminentă de gol).

PASIBILI DE SUSPENDARE ("galbene")
⇒ Abbas-Victor POUR-REZA-GHOMI (Mobexpert - 3cg)
⇒ Mihai MANGEALÎC (PepsiCo - 3cg).
⇒ George-Ionuț ENACHE (Mega Image - 3cg).
⇒ George-Antonio ȚAPOREA (Mega Image - 3cg).

AU FOST SUSPENDAȚI
⇒ Adrian-Cristian ȘERBAN (Lindab) - 1 joc (et.9) * eliminare directă (insultarea arbitrului).
⇒ Mihăiță-Aurel IONIȚĂ (Rompetrol) - 1 joc (et.9) * eliminare directă (henț în fază iminentă de gol).
⇒ Gabriel-Liviu GRĂDINARU (Sport Suport) - 1 joc (et.7) * cumul 4 cartonașe galbene stagionale.
⇒ Nicolae-Marius ANTON (Mobexpert) - 3 jocuri (et.5,6,7) * eliminare directă (fault dur).
⇒ Ioan-Claudiu-Florin ȘERBAN (Lindab) - 1 joc (et.6) * eliminare directă (insultarea arbitrului).
⇒ George-Mihai DODIU (Mobexpert) - 1 joc (et.5) * raport disciplinar suplimentar (desconsiderarea competiției).
⇒ Daniel-Alexandru STANCIU (PepsiCo) - 1 joc (et.2,3) * eliminare indirectă (2 galbene în meci), comportament nesportiv după eliminare.
⇒ Marin-Paul IONESCU (Hidroconstrucția) - 3 jocuri (et.22-sezon trecut + et.1,2) * eliminare directă (jigniri repetate adresate arbitrului).
⇒ Aurel-Ionuț TUTUNARU (TTA) - 1 joc (et.1) * probă video (limbaj jignitor la adresa arbitrului în calitate de rezervă).

INFO

• la eliminare directă sau indirectă (cumul de cartonașe galbene într-un joc), jucătorul este suspendat cel puțin un joc (etapa următoare).
• la cumul de 4,7,9,11,12 etc. cartonașe galbene primite în jocuri diferite (dacă nu au fost urmate de cartonaș roșu), jucătorul este suspendat un joc (etapa următoare).

Clasament Fair-Play
# Echipe Penalizare
1 2 0 0 2
2 2 0 0 2
3 4 0 0 4
4 4 0 0 4
5 8 0 0 8
6 4 0 1 9
7 2 0 2 12
8 10 1 0 12
9 5 0 2 15
10 8 0 2 18
11 6 0 3 21
* în caz de egalitate, departajarea la FAIR-PLAY se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jucători avertizați, număr mai mic de lovituri de penalitate cu care a fost sancționată, număr mai mare de jocuri în care nu a primit avertisment, fair-play jocuri directe.
* în caz de egalitate, departajarea la GOLGHETERI se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jocuri disputate (procent mai mare goluri/joc), goluri marcate din acțiune, număr mai mare de meciuri în care a marcat, procent mai mare din golurile echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
* în caz de egalitate, departajarea la PASATORI se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jocuri disputate (procent mai mare pase/joc), număr mai mare de jocuri în care a dat pase de gol, procent mai mare din pasele de gol ale echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
PARTICIPANTE

Campionatul Companiilor 1.Liga

► competiție desfășurată în București sub egida organizației LIGA COMPANIILOR.
► eșalonul principal din “Campionatul Companiilor”, în care participă echipe care și-au menținut locul sau au promovat în sezonul precedent.
► regulamentul este specific, bazat pe apartenența la entitatea juridică reprezentată în echipă.
► sezonul 2022/23 (ediția 14) se desfășoară în perioada Septembrie-Iunie, la Arena Alexandreea București, în sistem ligă fiecare cu fiecare, pe parcursul a 22 etape.

Ultimele noutăți Companii

P