2.Liga

2021/22
CLASAMENT
PROGRAM VIITOR
REZULTATE
FAIR-PLAY
GOLGHETERI
INFO
Clasament
#
Echipă
J
V
E
Î
GM
GP
GD
P
1
V V V V V
>
6
6
0
0
47
26
21
18
2
V V V Î
>
4
3
0
1
33
12
21
9
3
V V Î Î V
>
5
3
0
2
28
26
2
9
4
Î Î V V V
>
5
3
0
2
37
20
17
9
5
V V Î V Î
>
5
3
0
2
27
16
11
9
6
V V Î V
>
4
3
0
1
26
16
10
9
7
Î Î Î V V
>
5
2
0
3
23
28
-5
6
8
Î V V Î Î
>
5
2
0
3
33
25
8
6
9
V
>
1
1
0
0
6
3
3
3
10
Î Î Î Î
>
4
0
0
4
6
28
-22
0
11
Î Î Î Î
>
4
0
0
4
11
44
-33
0
12
Î Î Î Î
>
4
0
0
4
10
43
-33
0
LEGENDA
= locul 1 = promovare directă
= locurile 2, 3, 4 = baraj de promovare
(*) sistemul de promovare/retrogradare este condiționat de licențierea pentru sezonul 2021/2022.

J = jocuri disputate / V = victorii / E = egaluri / Î = înfrângeri
GM = goluri marcate / GP = goluri primite
GD = golaveraj; diferență între golurile marcate și primite
P = puncte.

► Criterii de departajare în clasament la egalitate de puncte:
- jocuri directe (puncte, golaveraj, goluri marcate)
- golaveraj general, total goluri marcate, fair-play, medie vârstă, joc baraj.
ETAPE
1
2
3
4
5
6
7
Etapa 1
Alexandreea lun, 27/09/2021 18:00
Lipton
3 2
Societe Generale
lun, 27/09/2021 18:00
Alexandreea
Lipton
3
2
Societe Generale
Alexandreea lun, 27/09/2021 20:30
Deloitte Digital
6 3
Schindler
lun, 27/09/2021 20:30
Alexandreea
Deloitte Digital
6
3
Schindler
Alexandreea mie, 29/09/2021 18:00
Segula
10 2
Megagen
mie, 29/09/2021 18:00
Alexandreea
Segula
10
2
Megagen
Alexandreea mie, 29/09/2021 21:00
Euro-VP&TC
1 13
Playtika
mie, 29/09/2021 21:00
Alexandreea
Euro-VP&TC
1
13
Playtika
Alexandreea vin, 01/10/2021 19:00
UiPath
4 5
Sport Suport
vin, 01/10/2021 19:00
Alexandreea
UiPath
4
5
Sport Suport
Alexandreea vin, 01/10/2021 20:40
Lex-BB9
3 4
FAIR Play
vin, 01/10/2021 20:40
Alexandreea
Lex-BB9
3
4
FAIR Play
Etapa 2
Alexandreea lun, 04/10/2021 18:00
Segula
11 1
Societe Generale
lun, 04/10/2021 18:00
Alexandreea
Segula
11
1
Societe Generale
Alexandreea lun, 04/10/2021 19:40
Lex-BB9
7 12
Lipton
lun, 04/10/2021 19:40
Alexandreea
Lex-BB9
7
12
Lipton
Alexandreea mie, 06/10/2021 18:50
UiPath
13 4
Megagen
mie, 06/10/2021 18:50
Alexandreea
UiPath
13
4
Megagen
Alexandreea mie, 06/10/2021 19:40
Schindler
2 5
Playtika
mie, 06/10/2021 19:40
Alexandreea
Schindler
2
5
Playtika
Alexandreea vin, 08/10/2021 20:50
Euro-VP&TC
4 9
FAIR Play
vin, 08/10/2021 20:50
Alexandreea
Euro-VP&TC
4
9
FAIR Play
Alexandreea
Deloitte Digital
- -
Sport Suport
Alexandreea
Deloitte Digital
-
-
Sport Suport
| amânat
Etapa 3
Alexandreea lun, 11/10/2021 18:50
Schindler
14 2
Euro-VP&TC
lun, 11/10/2021 18:50
Alexandreea
Schindler
14
2
Euro-VP&TC
Alexandreea lun, 11/10/2021 19:40
Playtika
3 5
UiPath
lun, 11/10/2021 19:40
Alexandreea
Playtika
3
5
UiPath
Alexandreea mie, 13/10/2021 20:40
Sport Suport
5 2
Lex-BB9
mie, 13/10/2021 20:40
Alexandreea
Sport Suport
5
2
Lex-BB9
Alexandreea vin, 15/10/2021 19:00
FAIR Play
4 10
Segula
vin, 15/10/2021 19:00
Alexandreea
FAIR Play
4
10
Segula
Alexandreea mie, 27/10/2021 18:00
Megagen
4 11
Lipton
mie, 27/10/2021 18:00
Alexandreea
Megagen
4
11
Lipton
| restanță
Alexandreea
Deloitte Digital
- -
Societe Generale
Alexandreea
Deloitte Digital
-
-
Societe Generale
| amânat
Etapa 4
Alexandreea lun, 18/10/2021 18:50
Lipton
7 6
UiPath
lun, 18/10/2021 18:50
Alexandreea
Lipton
7
6
UiPath
Alexandreea lun, 18/10/2021 19:40
Sport Suport
6 8
Schindler
lun, 18/10/2021 19:40
Alexandreea
Sport Suport
6
8
Schindler
Alexandreea lun, 18/10/2021 20:40
Societe Generale
1 4
Playtika
lun, 18/10/2021 20:40
Alexandreea
Societe Generale
1
4
Playtika
Alexandreea mie, 20/10/2021 18:00
Segula
2 5
Lex-BB9
mie, 20/10/2021 18:00
Alexandreea
Segula
2
5
Lex-BB9
Alexandreea
Megagen
- -
Euro-VP&TC
Alexandreea
Megagen
-
-
Euro-VP&TC
| amânat
Alexandreea
FAIR Play
- -
Deloitte Digital
Alexandreea
FAIR Play
-
-
Deloitte Digital
| amânat
Etapa 5
Alexandreea lun, 25/10/2021 18:00
Megagen
1 10
Schindler
lun, 25/10/2021 18:00
Alexandreea
Megagen
1
10
Schindler
Alexandreea lun, 25/10/2021 18:50
FAIR Play
7 2
Playtika
lun, 25/10/2021 18:50
Alexandreea
FAIR Play
7
2
Playtika
Alexandreea lun, 25/10/2021 19:40
Societe Generale
2 10
Sport Suport
lun, 25/10/2021 19:40
Alexandreea
Societe Generale
2
10
Sport Suport
Alexandreea mie, 27/10/2021 19:40
Lex-BB9
6 5
UiPath
mie, 27/10/2021 19:40
Alexandreea
Lex-BB9
6
5
UiPath
Alexandreea vin, 29/10/2021 19:00
Segula
- -
Euro-VP&TC
vin, 29/10/2021 19:00
Alexandreea
Segula
-
-
Euro-VP&TC
Alexandreea
Lipton
- -
Deloitte Digital
Alexandreea
Lipton
-
-
Deloitte Digital
| amânat
Etapa 6
Alexandreea vin, 22/10/2021 19:50
Euro-VP&TC
3 7
Lipton
vin, 22/10/2021 19:50
Alexandreea
Euro-VP&TC
3
7
Lipton
| avans
Alexandreea lun, 01/11/2021 19:40
UiPath
- -
Segula
lun, 01/11/2021 19:40
Alexandreea
UiPath
-
-
Segula
Alexandreea mie, 03/11/2021 18:00
Schindler
- -
FAIR Play
mie, 03/11/2021 18:00
Alexandreea
Schindler
-
-
FAIR Play
Alexandreea mie, 03/11/2021 18:50
Deloitte Digital
- -
Megagen
mie, 03/11/2021 18:50
Alexandreea
Deloitte Digital
-
-
Megagen
Alexandreea mie, 03/11/2021 19:40
Lex-BB9
- -
Societe Generale
mie, 03/11/2021 19:40
Alexandreea
Lex-BB9
-
-
Societe Generale
Alexandreea vin, 05/11/2021 20:20
Playtika
- -
Sport Suport
vin, 05/11/2021 20:20
Alexandreea
Playtika
-
-
Sport Suport
Etapa 7
Alexandreea vin, 22/10/2021 19:00
Lipton
7 4
FAIR Play
vin, 22/10/2021 19:00
Alexandreea
Lipton
7
4
FAIR Play
| avans
Alexandreea lun, 08/11/2021 18:00
Societe Generale
- -
Megagen
lun, 08/11/2021 18:00
Alexandreea
Societe Generale
-
-
Megagen
Alexandreea
Segula
- -
Sport Suport
Alexandreea
Segula
-
-
Sport Suport
Alexandreea
Lex-BB9
- -
Playtika
Alexandreea
Lex-BB9
-
-
Playtika
Alexandreea
UiPath
- -
Schindler
Alexandreea
UiPath
-
-
Schindler
Alexandreea
Euro-VP&TC
- -
Deloitte Digital
Alexandreea
Euro-VP&TC
-
-
Deloitte Digital
MATRICE REZULTATE
show in full screen
Lipton
Segula
FAIR Play
Schindler
Playtika
Sport Suport
Lex-BB9
UiPath
Deloitte Digital
Societe Generale
Megagen
Euro-VP&TC
1 Lipton
7–4
12–7
7–6
 
3–2
11–4
7–3
2 Segula
10–4
 
2–5
11–1
10–2
 
3 FAIR Play
4–7
4–10
7–2
4–3
 
9–4
4 Schindler
 
2–5
8–6
3–6
10–1
14–2
5 Playtika
2–7
5–2
 
3–5
4–1
13–1
6 Sport Suport
6–8
5–2
5–4
10–2
7 Lex-BB9
7–12
5–2
3–4
 
2–5
6–5
 
8 UiPath
6–7
 
 
5–3
4–5
5–6
13–4
9 Deloitte Digital
6–3
 
 
 
10 Societe Generale
2–3
1–11
1–4
2–10
 
11 Megagen
4–11
2–10
1–10
4–13
 
12 Euro-VP&TC
3–7
4–9
2–14
1–13
 
LISTĂ REZULTATE
27 oct. 2021
Alexandreea mie, 27/10/2021 19:40
Lex-BB9
6 5
UiPath
mie, 27/10/2021 19:40
Alexandreea
Lex-BB9
6
5
UiPath
Alexandreea mie, 27/10/2021 18:00
Megagen
4 11
Lipton
mie, 27/10/2021 18:00
Alexandreea
Megagen
4
11
Lipton
| restanță
25 oct. 2021
Alexandreea lun, 25/10/2021 19:40
Societe Generale
2 10
Sport Suport
lun, 25/10/2021 19:40
Alexandreea
Societe Generale
2
10
Sport Suport
Alexandreea lun, 25/10/2021 18:50
FAIR Play
7 2
Playtika
lun, 25/10/2021 18:50
Alexandreea
FAIR Play
7
2
Playtika
Alexandreea lun, 25/10/2021 18:00
Megagen
1 10
Schindler
lun, 25/10/2021 18:00
Alexandreea
Megagen
1
10
Schindler
22 oct. 2021
Alexandreea vin, 22/10/2021 19:50
Euro-VP&TC
3 7
Lipton
vin, 22/10/2021 19:50
Alexandreea
Euro-VP&TC
3
7
Lipton
| avans
Alexandreea vin, 22/10/2021 19:00
Lipton
7 4
FAIR Play
vin, 22/10/2021 19:00
Alexandreea
Lipton
7
4
FAIR Play
| avans
20 oct. 2021
Alexandreea mie, 20/10/2021 18:00
Segula
2 5
Lex-BB9
mie, 20/10/2021 18:00
Alexandreea
Segula
2
5
Lex-BB9
18 oct. 2021
Alexandreea lun, 18/10/2021 20:40
Societe Generale
1 4
Playtika
lun, 18/10/2021 20:40
Alexandreea
Societe Generale
1
4
Playtika
Alexandreea lun, 18/10/2021 19:40
Sport Suport
6 8
Schindler
lun, 18/10/2021 19:40
Alexandreea
Sport Suport
6
8
Schindler
Alexandreea lun, 18/10/2021 18:50
Lipton
7 6
UiPath
lun, 18/10/2021 18:50
Alexandreea
Lipton
7
6
UiPath
15 oct. 2021
Alexandreea vin, 15/10/2021 19:00
FAIR Play
4 10
Segula
vin, 15/10/2021 19:00
Alexandreea
FAIR Play
4
10
Segula
13 oct. 2021
Alexandreea mie, 13/10/2021 20:40
Sport Suport
5 2
Lex-BB9
mie, 13/10/2021 20:40
Alexandreea
Sport Suport
5
2
Lex-BB9
11 oct. 2021
Alexandreea lun, 11/10/2021 19:40
Playtika
3 5
UiPath
lun, 11/10/2021 19:40
Alexandreea
Playtika
3
5
UiPath
Alexandreea lun, 11/10/2021 18:50
Schindler
14 2
Euro-VP&TC
lun, 11/10/2021 18:50
Alexandreea
Schindler
14
2
Euro-VP&TC
8 oct. 2021
Alexandreea vin, 08/10/2021 20:50
Euro-VP&TC
4 9
FAIR Play
vin, 08/10/2021 20:50
Alexandreea
Euro-VP&TC
4
9
FAIR Play
6 oct. 2021
Alexandreea mie, 06/10/2021 19:40
Schindler
2 5
Playtika
mie, 06/10/2021 19:40
Alexandreea
Schindler
2
5
Playtika
Alexandreea mie, 06/10/2021 18:50
UiPath
13 4
Megagen
mie, 06/10/2021 18:50
Alexandreea
UiPath
13
4
Megagen
4 oct. 2021
Alexandreea lun, 04/10/2021 19:40
Lex-BB9
7 12
Lipton
lun, 04/10/2021 19:40
Alexandreea
Lex-BB9
7
12
Lipton
Alexandreea lun, 04/10/2021 18:00
Segula
11 1
Societe Generale
lun, 04/10/2021 18:00
Alexandreea
Segula
11
1
Societe Generale
1 oct. 2021
Alexandreea vin, 01/10/2021 20:40
Lex-BB9
3 4
FAIR Play
vin, 01/10/2021 20:40
Alexandreea
Lex-BB9
3
4
FAIR Play
Alexandreea vin, 01/10/2021 19:00
UiPath
4 5
Sport Suport
vin, 01/10/2021 19:00
Alexandreea
UiPath
4
5
Sport Suport
29 sept. 2021
Alexandreea mie, 29/09/2021 21:00
Euro-VP&TC
1 13
Playtika
mie, 29/09/2021 21:00
Alexandreea
Euro-VP&TC
1
13
Playtika
Alexandreea mie, 29/09/2021 18:00
Segula
10 2
Megagen
mie, 29/09/2021 18:00
Alexandreea
Segula
10
2
Megagen
27 sept. 2021
Alexandreea lun, 27/09/2021 20:30
Deloitte Digital
6 3
Schindler
lun, 27/09/2021 20:30
Alexandreea
Deloitte Digital
6
3
Schindler
Alexandreea lun, 27/09/2021 18:00
Lipton
3 2
Societe Generale
lun, 27/09/2021 18:00
Alexandreea
Lipton
3
2
Societe Generale
SUSPENDĂRI

ÎN STARE DE SUSPENDARE
⇒  nu există.

PASIBILI DE SUSPENDARE ("galbene")
⇒ nu există.

AU FOST SUSPENDAȚI
⇒ Ionuț CULCICĂ (Segula) - 1 joc (et.2) * henț în fază iminentă de gol.

INFO
• la eliminare directă sau indirectă (cumul de cartonașe galbene într-un joc), jucătorul este suspendat cel puțin un joc (etapa următoare).
• la cumul de 4,7,9,11,12 etc. cartonașe galbene primite în jocuri diferite (dacă nu au fost urmate de cartonaș roșu), jucătorul este suspendat un joc (etapa următoare).

Clasament Fair-Play
# Echipe Penalizare
1 0 0 0 0
2 0 0 0 0
3 0 0 0 0
4 0 0 0 0
5 0 0 0 0
6 1 0 0 1
7 1 0 0 1
8 1 0 0 1
9 2 0 0 2
10 2 0 0 2
11 2 0 0 2
12 1 0 1 6
* în caz de egalitate, departajarea la FAIR-PLAY se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jucători avertizați, număr mai mic de lovituri de penalitate cu care a fost sancționată, număr mai mare de jocuri în care nu a primit avertisment, fair-play jocuri directe.
* în caz de egalitate, departajarea la GOLGHETERI se face în ordine în funcție de: goluri marcate din acțiune, număr mai mare de meciuri în care a marcat, număr mai mare de jocuri disputate, procent mai mare din golurile echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
* în caz de egalitate, departajarea la PASATORI se face în ordine în funcție de: număr mai mare de jocuri în care a dat pase de gol, procent mai mare din pasele de gol ale echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
PARTICIPANTE

Despre competiție

► competiție desfășurată în București sub egida organizației LIGA COMPANIILOR.
► eșalonul secund din “Campionatul Companiilor”, în care participă echipe care și-au menținut locul, au retrogradat sau debutează.
► regulamentul este specific, bazat pe apartenența la entitatea juridică reprezentată în echipă.
► sezonul 2021/22 (ediția 13) se desfășoară în perioada Septembrie-Iunie, la Arena Alexandreea București, în sistem ligă fiecare cu fiecare, pe parcursul a 22 etape.

Ultimele noutăți din 2.Liga

P