2.Liga

2021
CLASAMENT
PROGRAM VIITOR
REZULTATE
FAIR-PLAY
GOLGHETERI
INFO
Clasament
#
Echipă
J
V
E
Î
GM
GP
GD
P
1
V V V
>
3
3
0
0
19
10
9
9
2
V V E
>
3
2
1
0
17
10
7
7
3
Î E V V
4
2
1
1
14
16
-2
7
4
V V Î
>
3
2
0
1
14
7
7
6
5
V E
>
2
1
1
0
10
8
2
4
6
V E
>
2
1
1
0
8
5
3
4
7
Î E V
>
3
1
1
1
13
13
0
4
8
Î V
>
2
1
0
1
7
5
2
3
9
Î V
>
2
1
0
1
7
7
0
3
10
V Î Î
>
3
1
0
2
8
10
-2
3
11
V Î Î
>
3
1
0
2
13
16
-3
3
12
Î Î E Î
4
0
1
3
21
27
-6
1
13
Î Î
>
2
0
0
2
5
12
-7
0
14
Î Î
>
2
0
0
2
7
17
-10
0
LEGENDA
= locurile 1, 2 = promovare directă
= locurile 3, 4, 5 = baraj de promovare
(*) sistemul de promovare/retrogradare este condiționat de licențierea pentru sezonul 2021/2022.

J = jocuri disputate / V = victorii / E = egaluri / Î = înfrângeri
GM = goluri marcate / GP = goluri primite
GD = golaveraj; diferență între golurile marcate și primite
P = puncte.

► Criterii de departajare în clasament la egalitate de puncte:
- jocuri directe (puncte, golaveraj, goluri marcate)
- golaveraj general, total goluri marcate, fair-play, medie vârstă, joc baraj.
ETAPE
1
2
3
4
5
Etapa 1
Alexandreea 17/03/2021 18:00
Alexandria-STB SA
7 3
Segula
17/03/2021 18:00
Alexandreea
Alexandria-STB SA
7
3
Segula
Alexandreea 19/03/2021 17:30
Lipton
5 7
ING Tech
19/03/2021 17:30
Alexandreea
Lipton
5
7
ING Tech
Alexandreea 19/03/2021 18:20
Crosspoint
6 10
AESAv
19/03/2021 18:20
Alexandreea
Crosspoint
6
10
AESAv
Alexandreea 19/03/2021 19:10
Baroul București 3
1 4
Televol Systems
19/03/2021 19:10
Alexandreea
Baroul București 3
1
4
Televol Systems
Alexandreea 20/03/2021 12:00
Electronic Arts
6 2
Deloitte Digital
20/03/2021 12:00
Alexandreea
Electronic Arts
6
2
Deloitte Digital
Alexandreea 20/03/2021 12:50
Societe Generale
1 4
Raiffeisen Bank
20/03/2021 12:50
Alexandreea
Societe Generale
1
4
Raiffeisen Bank
Alexandreea 20/03/2021 13:40
LexLAZIO
6 4
Sport Suport
20/03/2021 13:40
Alexandreea
LexLAZIO
6
4
Sport Suport
Etapa 2
Alexandreea 23/03/2021 20:30
Raiffeisen Bank
4 4
LexLAZIO
23/03/2021 20:30
Alexandreea
Raiffeisen Bank
4
4
LexLAZIO
Alexandreea 24/03/2021 18:00
Alexandria-STB SA
8 5
Lipton
24/03/2021 18:00
Alexandreea
Alexandria-STB SA
8
5
Lipton
Alexandreea 25/03/2021 18:00
ING Tech
7 1
Crosspoint
25/03/2021 18:00
Alexandreea
ING Tech
7
1
Crosspoint
Alexandreea 25/03/2021 18:45
Segula
6 6
Sport Suport
25/03/2021 18:45
Alexandreea
Segula
6
6
Sport Suport
Alexandreea 26/03/2021 18:20
AESAv
1 6
Baroul București 3
26/03/2021 18:20
Alexandreea
AESAv
1
6
Baroul București 3
Alexandreea 26/03/2021 19:10
Deloitte Digital
3 6
Societe Generale
26/03/2021 19:10
Alexandreea
Deloitte Digital
3
6
Societe Generale
Alexandreea 26/03/2021 20:00
Televol Systems
5 1
Electronic Arts
26/03/2021 20:00
Alexandreea
Televol Systems
5
1
Electronic Arts
Etapa 3
Alexandreea 03/04/2021 12:00
Alexandria-STB SA
4 2
AESAv
03/04/2021 12:00
Alexandreea
Alexandria-STB SA
4
2
AESAv
Alexandreea 09/04/2021 17:30
Lipton
8 8
Televol Systems
09/04/2021 17:30
Alexandreea
Lipton
8
8
Televol Systems
Alexandreea 12/04/2021 17:30
Segula
1 0
ING Tech
12/04/2021 17:30
Alexandreea
Segula
1
0
ING Tech
Alexandreea 17/04/2021 12:50
Electronic Arts
1 3
Sport Suport
17/04/2021 12:50
Alexandreea
Electronic Arts
1
3
Sport Suport
Alexandreea 22/04/2021 18:00
Societe Generale
- -
LexLAZIO
22/04/2021 18:00
Alexandreea
Societe Generale
-
-
LexLAZIO
Alexandreea 26/04/2021 17:30
Crosspoint
- -
Deloitte Digital
26/04/2021 17:30
Alexandreea
Crosspoint
-
-
Deloitte Digital
Alexandreea 27/04/2021 20:30
Baroul București 3
- -
Raiffeisen Bank
27/04/2021 20:30
Alexandreea
Baroul București 3
-
-
Raiffeisen Bank
Etapa 4
Alexandreea 17/04/2021 13:40
Lipton
3 4
Segula
17/04/2021 13:40
Alexandreea
Lipton
3
4
Segula
Alexandreea 23/04/2021 17:30
Crosspoint
- -
Alexandria-STB SA
23/04/2021 17:30
Alexandreea
Crosspoint
-
-
Alexandria-STB SA
Alexandreea 28/04/2021 18:00
Societe Generale
- -
Televol Systems
28/04/2021 18:00
Alexandreea
Societe Generale
-
-
Televol Systems
Alexandreea 04/05/2021 20:30
LexLAZIO
- -
Deloitte Digital
04/05/2021 20:30
Alexandreea
LexLAZIO
-
-
Deloitte Digital
Alexandreea 06/05/2021 18:00
Sport Suport
- -
Raiffeisen Bank
06/05/2021 18:00
Alexandreea
Sport Suport
-
-
Raiffeisen Bank
Alexandreea 08/05/2021 12:50
Electronic Arts
- -
AESAv
08/05/2021 12:50
Alexandreea
Electronic Arts
-
-
AESAv
Alexandreea 08/05/2021 13:40
Baroul București 3
- -
ING Tech
08/05/2021 13:40
Alexandreea
Baroul București 3
-
-
ING Tech
Etapa 5
Alexandreea 07/05/2021 17:30
Televol Systems
- -
Crosspoint
07/05/2021 17:30
Alexandreea
Televol Systems
-
-
Crosspoint
| avans
MATRICE REZULTATE
show in full screen
Alexandria-STB SA
Televol Systems
Segula
ING Tech
LexLAZIO
Raiffeisen Bank
Sport Suport
Baroul București 3
Societe Generale
Electronic Arts
AESAv
Lipton
Deloitte Digital
Crosspoint
1 Alexandria-STB SA 7–3 4–2 8–5
2 Televol Systems 5–1
3 Segula 1–0 6–6
4 ING Tech 7–1
5 LexLAZIO 6–4
6 Raiffeisen Bank 4–4
7 Sport Suport
8 Baroul București 3 1–4
9 Societe Generale 1–4
10 Electronic Arts 1–3 6–2
11 AESAv 1–6
12 Lipton 8–8 3–4 5–7
13 Deloitte Digital 3–6
14 Crosspoint 6–10
LISTĂ REZULTATE
17 Apr 2021
Alexandreea 17/04/2021 13:40
Lipton
3 4
Segula
17/04/2021 13:40
Alexandreea
Lipton
3
4
Segula
Alexandreea 17/04/2021 12:50
Electronic Arts
1 3
Sport Suport
17/04/2021 12:50
Alexandreea
Electronic Arts
1
3
Sport Suport
12 Apr 2021
Alexandreea 12/04/2021 17:30
Segula
1 0
ING Tech
12/04/2021 17:30
Alexandreea
Segula
1
0
ING Tech
9 Apr 2021
Alexandreea 09/04/2021 17:30
Lipton
8 8
Televol Systems
09/04/2021 17:30
Alexandreea
Lipton
8
8
Televol Systems
3 Apr 2021
Alexandreea 03/04/2021 12:00
Alexandria-STB SA
4 2
AESAv
03/04/2021 12:00
Alexandreea
Alexandria-STB SA
4
2
AESAv
26 Mar 2021
Alexandreea 26/03/2021 20:00
Televol Systems
5 1
Electronic Arts
26/03/2021 20:00
Alexandreea
Televol Systems
5
1
Electronic Arts
Alexandreea 26/03/2021 19:10
Deloitte Digital
3 6
Societe Generale
26/03/2021 19:10
Alexandreea
Deloitte Digital
3
6
Societe Generale
Alexandreea 26/03/2021 18:20
AESAv
1 6
Baroul București 3
26/03/2021 18:20
Alexandreea
AESAv
1
6
Baroul București 3
25 Mar 2021
Alexandreea 25/03/2021 18:45
Segula
6 6
Sport Suport
25/03/2021 18:45
Alexandreea
Segula
6
6
Sport Suport
Alexandreea 25/03/2021 18:00
ING Tech
7 1
Crosspoint
25/03/2021 18:00
Alexandreea
ING Tech
7
1
Crosspoint
24 Mar 2021
Alexandreea 24/03/2021 18:00
Alexandria-STB SA
8 5
Lipton
24/03/2021 18:00
Alexandreea
Alexandria-STB SA
8
5
Lipton
23 Mar 2021
Alexandreea 23/03/2021 20:30
Raiffeisen Bank
4 4
LexLAZIO
23/03/2021 20:30
Alexandreea
Raiffeisen Bank
4
4
LexLAZIO
20 Mar 2021
Alexandreea 20/03/2021 13:40
LexLAZIO
6 4
Sport Suport
20/03/2021 13:40
Alexandreea
LexLAZIO
6
4
Sport Suport
Alexandreea 20/03/2021 12:50
Societe Generale
1 4
Raiffeisen Bank
20/03/2021 12:50
Alexandreea
Societe Generale
1
4
Raiffeisen Bank
Alexandreea 20/03/2021 12:00
Electronic Arts
6 2
Deloitte Digital
20/03/2021 12:00
Alexandreea
Electronic Arts
6
2
Deloitte Digital
19 Mar 2021
Alexandreea 19/03/2021 19:10
Baroul București 3
1 4
Televol Systems
19/03/2021 19:10
Alexandreea
Baroul București 3
1
4
Televol Systems
Alexandreea 19/03/2021 18:20
Crosspoint
6 10
AESAv
19/03/2021 18:20
Alexandreea
Crosspoint
6
10
AESAv
Alexandreea 19/03/2021 17:30
Lipton
5 7
ING Tech
19/03/2021 17:30
Alexandreea
Lipton
5
7
ING Tech
17 Mar 2021
Alexandreea 17/03/2021 18:00
Alexandria-STB SA
7 3
Segula
17/03/2021 18:00
Alexandreea
Alexandria-STB SA
7
3
Segula
SUSPENDĂRI

ÎN STARE DE SUSPENDARE
⇒ Nicolae VREMEȘ (Alexandria-STB SA) - 2j (et.3,4)
* eliminare directă (bruscare adversar).

⇒ Gabriel-Liviu GRĂDINARU (Sport Suport) - o lună (26.03-26.04)
* autosesizare (accidentare adversar).

⇒ Luca-Ioan PĂUN (Baroul București 3) - 1j (et.3)
* eliminare indirectă (cumul 2 cartonașe galbene în meci).

PASIBILI DE SUSPENDARE
⇒ nu există.

INFO
• la eliminare directă sau indirectă (cumul de cartonașe galbene într-un joc), jucătorul este suspendat cel puțin un joc (etapa următoare).
• la cumul de 4,7,9,11,12 etc. cartonașe galbene primite în jocuri diferite (dacă nu au fost urmate de cartonaș roșu), jucătorul este suspendat un joc (etapa următoare).

Clasament Fair-Play
# Echipe Penalizare
1 0 0 0 0
2 0 0 0 0
3 1 0 0 1
4 1 0 0 1
5 1 0 0 1
6 2 0 0 2
7 2 0 0 2
8 2 0 0 2
9 2 0 0 2
10 3 0 0 3
11 3 0 0 3
12 2 1 0 4
13 1 0 1 6
14 1 0 1 6
PARTICIPANTE

Despre competiție

► competiție desfășurată în București sub egida organizației LIGA COMPANIILOR.
► eșalonul secund din “Campionatul Companiilor”, în care participă echipe care și-au menținut locul, au retrogradat sau debutează.
► regulamentul este specific, bazat pe apartenența la entitatea juridică reprezentată în echipă.
► sezonul 2021 (ediția 12) se desfășoară în perioada Martie-Iunie, la Arena Alexandreea București, într-un sistem comunicat în prealabil.

Ultimele noutăți din competiție

P