2B.Liga

2023-2024
CLASAMENT
PROGRAM VIITOR
REZULTATE
FAIR-PLAY
GOLGHETERI
INFO
Clasament
#
Echipă
J
V
E
Î
GM
GP
GD
P
1
V V V
>
3
3
0
0
31
11
20
9
2
V V V
>
3
3
0
0
23
3
20
9
3
V V V
>
3
3
0
0
24
11
13
9
4
V V Î
>
3
2
0
1
20
12
8
6
5
Î Î V
>
3
1
0
2
13
20
-7
3
6
Î Î Î
>
3
0
0
3
8
17
-9
0
7
Î Î Î
>
3
0
0
3
7
28
-21
0
8
Î Î Î
>
3
0
0
3
5
29
-24
0
LEGENDA
= #1 = campioană și baraj menținere/promovare cu 1.Liga.
= # 2 = vicecampioană și pre-baraj cu 2A.Liga, apoi baraj menținere/promovare cu 1.Liga.

J = jocuri disputate / V = victorii / E = egaluri / Î = înfrângeri
GM = goluri marcate / GP = goluri primite
GD = golaveraj; diferență între golurile marcate și primite
P = puncte.

► Criterii de departajare în clasament la egalitate de puncte:
- jocuri directe (puncte, golaveraj, goluri marcate)
- golaveraj general, total goluri marcate, fair-play, medie vârstă, joc baraj.
ETAPE
1
2
3
4
5
6
Etapa 1
Alexandreea lun, 01/04/2024 18:30
Schindler
3 12
Ursus
lun, 01/04/2024 18:30
Alexandreea
Schindler
3
12
Ursus
Alexandreea lun, 01/04/2024 19:20
Toyota
9 1
Ideologiq
lun, 01/04/2024 19:20
Alexandreea
Toyota
9
1
Ideologiq
Alexandreea lun, 01/04/2024 20:10
Playtika
5 10
Alstom
lun, 01/04/2024 20:10
Alexandreea
Playtika
5
10
Alstom
Alexandreea lun, 01/04/2024 21:10
Acopero Serv
1 6
Royal Car
lun, 01/04/2024 21:10
Alexandreea
Acopero Serv
1
6
Royal Car
Etapa 2
Alexandreea mie, 03/04/2024 22:20
Playtika
3 6
Toyota
mie, 03/04/2024 22:20
Alexandreea
Playtika
3
6
Toyota
Alexandreea vin, 05/04/2024 20:20
Alstom
6 1
Schindler
vin, 05/04/2024 20:20
Alexandreea
Alstom
6
1
Schindler
Alexandreea mie, 10/04/2024 19:50
Royal Car
6 1
Ideologiq
mie, 10/04/2024 19:50
Alexandreea
Royal Car
6
1
Ideologiq
| restanță
Alexandreea lun, 15/04/2024 20:20
Acopero Serv
3 6
Ursus
lun, 15/04/2024 20:20
Alexandreea
Acopero Serv
3
6
Ursus
| restanță
Etapa 3
Alexandreea lun, 08/04/2024 19:20
Ideologiq
5 13
Ursus
lun, 08/04/2024 19:20
Alexandreea
Ideologiq
5
13
Ursus
Alexandreea mie, 10/04/2024 18:00
Toyota
5 8
Alstom
mie, 10/04/2024 18:00
Alexandreea
Toyota
5
8
Alstom
Alexandreea mie, 10/04/2024 18:50
Acopero Serv
4 5
Playtika
mie, 10/04/2024 18:50
Alexandreea
Acopero Serv
4
5
Playtika
Alexandreea vin, 12/04/2024 18:30
Schindler
1 11
Royal Car
vin, 12/04/2024 18:30
Alexandreea
Schindler
1
11
Royal Car
Etapa 4
Alexandreea mie, 17/04/2024 20:30
Ideologiq
- -
Acopero Serv
mie, 17/04/2024 20:30
Alexandreea
Ideologiq
-
-
Acopero Serv
Alexandreea vin, 19/04/2024 18:30
Royal Car
- -
Playtika
vin, 19/04/2024 18:30
Alexandreea
Royal Car
-
-
Playtika
Alexandreea vin, 19/04/2024 19:20
Ursus
- -
Alstom
vin, 19/04/2024 19:20
Alexandreea
Ursus
-
-
Alstom
Alexandreea
Schindler
- -
Toyota
Alexandreea
Schindler
-
-
Toyota
| amânat
Etapa 5
Alexandreea mie, 24/04/2024 18:50
Playtika
- -
Ideologiq
mie, 24/04/2024 18:50
Alexandreea
Playtika
-
-
Ideologiq
Alexandreea mie, 24/04/2024 21:30
Toyota
- -
Ursus
mie, 24/04/2024 21:30
Alexandreea
Toyota
-
-
Ursus
Alexandreea vin, 26/04/2024 18:30
Acopero Serv
- -
Schindler
vin, 26/04/2024 18:30
Alexandreea
Acopero Serv
-
-
Schindler
Alexandreea vin, 26/04/2024 21:50
Alstom
- -
Royal Car
vin, 26/04/2024 21:50
Alexandreea
Alstom
-
-
Royal Car
Etapa 6
Alexandreea lun, 29/04/2024 18:30
Schindler
- -
Playtika
lun, 29/04/2024 18:30
Alexandreea
Schindler
-
-
Playtika
Alexandreea lun, 29/04/2024 19:20
Ideologiq
- -
Alstom
lun, 29/04/2024 19:20
Alexandreea
Ideologiq
-
-
Alstom
Alexandreea lun, 29/04/2024 20:10
Toyota
- -
Acopero Serv
lun, 29/04/2024 20:10
Alexandreea
Toyota
-
-
Acopero Serv
Alexandreea lun, 29/04/2024 21:10
Royal Car
- -
Ursus
lun, 29/04/2024 21:10
Alexandreea
Royal Car
-
-
Ursus
MATRICE REZULTATE
Ursus
Royal Car
Alstom
Toyota
Playtika
Acopero Serv
Ideologiq
Schindler
1 Ursus
 
6–3
13–5
12–3
2 Royal Car
 
 
6–1
6–1
11–1
3 Alstom
 
8–5
10–5
6–1
4 Toyota
 
5–8
6–3
 
9–1
5 Playtika
5–10
3–6
5–4
 
6 Acopero Serv
3–6
1–6
4–5
 
7 Ideologiq
5–13
1–6
 
1–9
 
8 Schindler
3–12
1–11
1–6
 
 
LISTĂ REZULTATE
15 apr. 2024
Alexandreea lun, 15/04/2024 20:20
Acopero Serv
3 6
Ursus
lun, 15/04/2024 20:20
Alexandreea
Acopero Serv
3
6
Ursus
| restanță
12 apr. 2024
Alexandreea vin, 12/04/2024 18:30
Schindler
1 11
Royal Car
vin, 12/04/2024 18:30
Alexandreea
Schindler
1
11
Royal Car
10 apr. 2024
Alexandreea mie, 10/04/2024 19:50
Royal Car
6 1
Ideologiq
mie, 10/04/2024 19:50
Alexandreea
Royal Car
6
1
Ideologiq
| restanță
Alexandreea mie, 10/04/2024 18:50
Acopero Serv
4 5
Playtika
mie, 10/04/2024 18:50
Alexandreea
Acopero Serv
4
5
Playtika
Alexandreea mie, 10/04/2024 18:00
Toyota
5 8
Alstom
mie, 10/04/2024 18:00
Alexandreea
Toyota
5
8
Alstom
8 apr. 2024
Alexandreea lun, 08/04/2024 19:20
Ideologiq
5 13
Ursus
lun, 08/04/2024 19:20
Alexandreea
Ideologiq
5
13
Ursus
5 apr. 2024
Alexandreea vin, 05/04/2024 20:20
Alstom
6 1
Schindler
vin, 05/04/2024 20:20
Alexandreea
Alstom
6
1
Schindler
3 apr. 2024
Alexandreea mie, 03/04/2024 22:20
Playtika
3 6
Toyota
mie, 03/04/2024 22:20
Alexandreea
Playtika
3
6
Toyota
1 apr. 2024
Alexandreea lun, 01/04/2024 21:10
Acopero Serv
1 6
Royal Car
lun, 01/04/2024 21:10
Alexandreea
Acopero Serv
1
6
Royal Car
Alexandreea lun, 01/04/2024 20:10
Playtika
5 10
Alstom
lun, 01/04/2024 20:10
Alexandreea
Playtika
5
10
Alstom
Alexandreea lun, 01/04/2024 19:20
Toyota
9 1
Ideologiq
lun, 01/04/2024 19:20
Alexandreea
Toyota
9
1
Ideologiq
Alexandreea lun, 01/04/2024 18:30
Schindler
3 12
Ursus
lun, 01/04/2024 18:30
Alexandreea
Schindler
3
12
Ursus
SUSPENDĂRI

ÎN STARE DE SUSPENDARE
⇒ nu există.

PASIBILI DE SUSPENDARE ("galbene")
⇒ nu există.

AU FOST SUSPENDAȚI
⇒ nu există.

INFO
• la eliminare directă sau indirectă (2 galbene în joc), jucătorul este suspendat cel puțin un joc (etapa următoare).
• la cumul de 4,7,9,11,12 etc. cartonașe galbene primite în jocuri diferite (dacă nu au fost urmate de cartonaș roșu), jucătorul este suspendat un joc (etapa următoare).

Clasament Fair-Play
# Echipe Penalizare
1 0 0 0 0
2 0 0 0 0
3 0 0 0 0
4 0 0 0 0
5 0 0 0 0
6 0 0 0 0
7 1 0 0 1
8 1 0 0 1
Disciplină jucători
* în caz de egalitate, departajarea la FAIR-PLAY se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jucători avertizați, număr mai mic de lovituri de penalitate cu care a fost sancționată, număr mai mare de jocuri în care nu a primit avertisment, fair-play jocuri directe.
* în caz de egalitate, departajarea la GOLGHETERI se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jocuri disputate (procent mai mare goluri/joc), goluri marcate din acțiune, număr mai mare de meciuri în care a marcat, procent mai mare din golurile echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
* în caz de egalitate, departajarea la PASATORI se face în ordine în funcție de: număr mai mic de jocuri disputate (procent mai mare pase/joc), număr mai mare de jocuri în care a dat pase de gol, procent mai mare din pasele de gol ale echipei, fair-play (eliminări directe/indirecte, galbene).
PARTICIPANTE

Campionatul Companiilor 2.Liga

► competiție desfășurată în București sub egida organizației LIGA COMPANIILOR.
► eșalonul secund din “Campionatul Companiilor”, în care participă echipe care și-au menținut locul, au retrogradat sau debutează.
► regulamentul este specific, bazat pe apartenența la entitatea juridică reprezentată în echipă.
► sezonul 2023/24 (ediția 15) se desfășoară în perioada Septembrie-Iunie, la Arena Alexandreea București, în sistem ligă fiecare cu fiecare.
⚽ seria A (22 etape) a demarat la începutul sezonului, în același timp cu eșalonul principal 1.Liga.
⚽ seria B (14 etape) a demarat la mijlocul sezonului, în timpul returului din seria A și din eșalonul principal 1.Liga.

Ultimele noutăți Companii

P